توسعه صنایع و معادن کوثر
مدیر معدن خرم‌آباد در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی گروه معادن کوثر از بهبود وضعیت معدن و خروج آن از زیان خبر داد

مدیر معدن خرم‌آباد در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی گروه معادن کوثر از بهبود وضعیت معدن و خروج آن از زیان خبر داد

به گزارش روابط عمومی گروه معادن کوثر، رضا عباسی با اشاره به اینکه بازنگری کلی در نحوه مدیریت معدن طی سال جاری دستاوردهای باارزشی به همراه داشته که مهم‌ترین قسمت آن، خارج‌کردن معدن از زیان و رسیدن به سود است اظهار داشت: با اقداماتی که در زمینه مطالعه بازار صورت گرفت، فرایند قیمت‌گذاری سنگ با سیاست‌گذاری جدید و متمرکز در گروه معادن کوثر همراه شد که در نتیجه آن مذاکرات متعددی در سطوح میانی و عالی مدیریت با پیمانکاران صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه هم‌زمان با تجدید سیاست‌گذاری در قیمت‌گذاری محصولات تلاش کردیم استخراج سنگ در معدن را با افزایش بهره‌وری نیروی کار و تولید همراه کنیم اظهار داشت مجموع این دو عامل سبب شد معدن خرم‌آباد بعد از چند سال زیان دهی از وضعیت سابق خارج شده و به سوددهی برسد.

مدیر معدن خرم‌آباد با اشاره به اینکه در حال حاضر مشغول مطالعات جدید برای توسعه معدن هستیم اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌ها و ذخیره معدن، در حال بررسی بیشتر در زمینه توسعه معدن و ایجاد کارگاه‌های جدید هستیم که با توجه به یافته‌های فعلی و تحلیل فنی صورت گرفته، امیدواریم شاهد شکوفایی بیشتر معدن در سال رونق تولید باشیم.

عباسی در بخش دیگری از این گفت‌وگو گزارشی از وضعیت استخراج و فروش سنگ گوهره ارائه کرد و گفت: میزان سنگ استخراج شده سالانه در این معدن حدود ۶۸،۰۳۸ تن بوده که طی ۱۰ماهه سال مالی اخیر به ۸۲،۷۵۳ تن افزایش پیدا کرده که با عنایت به همراه شدن این افزایش تولید با افزایش نرخ فروش حاصل از مذاکرات ذکر شده، درآمد عملیاتی این معدن تا پایان سال مالی ۹۸-۹۷ به مبلغ ۳۳ میلیارد ریال خواهد رسید که در مقایسه با سال مالی قبل حدود ۸۰ درصد افزایش درآمد حاصل خواهد شد. لازم به توضیح است با عنایت به قراردادهای منعقد شده پیش‌بینی می‌شود درآمد عملیاتی این معدن در سال مالی ۹۹-۹۸ به مبلغ ۴۵ میلیارد ریال خواهد رسید.

برچسب ها:

پست های مرتبط :

شکستن رکورد تولید و بارگیری معادن قروه

این مجموعه که پس از دوره جدید مدیریتی با همتی مضاعف و توسل به ارواح مطهر شهدا کار جهادی خود را آغاز نمود ، آمار تولید و بارگیری ۶ ساله خود را به رکوردی جدید رسانده است. علاوه بر آن ، یکی از معادن که پیش از این به مدت ۱۸ سال تعطیل و بدون بارگیری بود ، با لطف پروردگار و همت همکاران مجدد به چرخه تولید بازگشت.