توسعه صنایع و معادن کوثر
دستاورد جدید با طعم صدرنشینی در کشور بالاترین امتیاز گواهی تأیید صلاحیت فنی و مالی برای شرکت معادن کوثر

دستاورد جدید با طعم صدرنشینی در کشور بالاترین امتیاز گواهی تأیید صلاحیت فنی و مالی برای شرکت معادن کوثر

هوشنگ احمدپور از دریافت “گواهی تأیید صلاحیت فنی و مالی اشخاص حقوقی” برای شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر خبر داد و گفت: کلیه توفیقات شرکت از برکت خون شهدا و دعای خیر ایثارگران عزیز است. وی با اشاره به این‌که این گواهی یکی از مهم‌ترین تأییدیه‌هایی است که بر اساس توانایی‌های فنی و مالی شرکت‌های فعال در حوزه معادن صادر می‌شود اذعان داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ سازمان نظام مهندسی معدن کشور را متولی بررسی توانمندی شرکت‌های فعال در حوزه معادن بر اساس سه شاخص مالی، تجربی و دانش فنی کرده است. در نتیجه ارزیابی‌های دقیق و سخت‌گیرانه‌ای که کارشناسان مربوطه به عمل می‌آورند به هر شرکت تا سقف ۵۰۰ امتیاز تخصیص می‌دهند که در بین شرکت‌های بزرگ کشور خوشبختانه ما موفق شدیم به عنوان اولین شرکت در سطح استان تهران همه ۵۰۰ امتیاز ممکن را کسب کنیم و توفیقی دیگر برای شرکت و مجموعه سازمان اقتصادی کوثر به دست بیاوریم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر پس از اشاره به سابقه درخشان شرکت طی سه دهه فعالیت مفید و اثربخش در حوزه معادن، در ادامه به تشریح عملکرد دو حوزه مالی و فنی پرداخت و گفت: شرکت معادن کوثر علاوه بر این که در زمینه سودآوری عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته و از این منظر جزو شرکت‌های شاخص سازمان اقتصادی کوثر محسوب می‌گردد، طی سال‌های گذشته همواره اصول فنی را در حوزه عملیاتی به شکلی اجرا کرده که مورد تأیید فنی سازمان نظام مهندسی معدن بوده است.

احمدپور گفت: علاوه بر آن، با توجه به توفیقات متعددی که در زمینه انتخاب به عنوان بهره‌بردار نمونه در استان‌های مختلف داشته‌ایم و در سطحی بالاتر نیز به عنوان مکتشف نمونه کشوری انتخاب شده‌ایم؛ قدم بعدی ما درخواست بررسی مجدد صلاحیت مالی و فنی بود که در موعد مقتضی به وزارت مربوطه ارائه شد و در نهایت پس از یک سلسله بررسی‌های متعدد موفق شدیم حداکثر امتیاز یعنی ۵۰۰ امتیاز ممکن را کسب و در این زمینه اولین شرکت کشور هستیم که سقف امتیاز ممکن را کسب کرده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر به امتیازات ناشی از صدور این گواهی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: صدور این گواهی در پیشبرد اهداف آتی شرکت از آن جهت مؤثر و بسیار حائز اهمیت است که تسهیل کننده دریافت بسیاری از مجوزها و تسهیلات و خدمات در زمینه اکتشاف و بهره‌برداری است به خصوص که در حال حاضر چندین پهنه عظیم اکتشافی را در دست بهره‌برداری داریم.

احمدپور ادامه داد: صدور این گواهی به منزله مُهر تأیید سازمان نظام مهندسی معدن کشور به عنوان بالاترین سازمان و مرجع تخصصی معدن کشور بر توانمندی شرکت معادن کوثر برای اجرای پروژه‌هایی در ابعاد کلان و ملی است. وی ادامه داد: صدور این گواهی در مقاطع مختلف و متعدد از جمله در مراحل سرمایه‌گذاری و اجرا اطمینان خاطر لازم را به تأمین‌کنندگان مالی می‌دهد تا با خیالی آسوده در اجرای پروژه‌های آتی و در دست اقدام سرمایه‌گذاری کنند.

وی در پایان با تأکید بر این‌که بارها گفته‌ایم و اعتقاد راسخ داریم که توفیقات شرکت از برکت خون شهدا و بنیاد شهید است گفت: واجب می‌دانم از حمایت‌های بی‌دریغ و رهنمودهای مدیرعامل محترم سازمان اقتصادی کوثر آقای مهندس اسکندری که همواره یار و پشتیبان ما بوده‌اند همچنین از زحمات کلیه همکارانم در سطوح مختلف شرکت قدردانی کنم ضمن این‌که امیدوارم روند رو به رشد شرکت در زمینه‌های مختلف ادامه داشته باشد.

برچسب ها:

پست های مرتبط :

شکستن رکورد تولید و بارگیری معادن قروه

این مجموعه که پس از دوره جدید مدیریتی با همتی مضاعف و توسل به ارواح مطهر شهدا کار جهادی خود را آغاز نمود ، آمار تولید و بارگیری ۶ ساله خود را به رکوردی جدید رسانده است. علاوه بر آن ، یکی از معادن که پیش از این به مدت ۱۸ سال تعطیل و بدون بارگیری بود ، با لطف پروردگار و همت همکاران مجدد به چرخه تولید بازگشت.