توسعه صنایع و معادن کوثر
عبور حجم تولید کریستال و چینی از مرز 35.000 تن در شش ماه

عبور حجم تولید کریستال و چینی از مرز ۳۵.۰۰۰ تن در شش ماه

مدیر مجتمع معادن قروه تشریح کرد: گام بلند در فعال‌سازی معادن راکد عبور حجم تولید کریستال و چینی از مرز ۳۵.۰۰۰ تن در شش ماه
به گزارش روابط عمومی گروه معادن کوثر، شهاب گوهری مدیر مجتمع معادن قروه اظهار داشت: گروه معادن کوثر با ۴۰ سال سابقه استخراج و فروش سنگ یکی از خوش‌نام‌ترین گروه‌های فعال در حوزه معادن کشور است و در مجتمع معادن قروه نیز انواع باکیفیتی از سنگ مرمر در کلاس جهانی تولید می‌شود. وی در ادامه گفت: با توجه به مزیت رقابتی این سنگ و اجرای سیاست توسعه متوازن در تولید و فروش سنگ‌های معدنی؛ در حال حاضر ترکیبی از کلیه سنگ‌های استخراجی پس از نیازسنجی بازار به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه رویکرد توسعه محور در فعال‌سازی معادن راکد طی سال جاری نتیجه‌بخش بوده و امیدهای تازه‌ای در زمینه تداوم روند احیای کارگاه‌های معدنی غیرفعال ایجاد کرده است اظهار داشت: با توجه به نگاه کلی حاکم بر گروه معادن در زمینه مردمی کردن اقتصاد از طریق فعال‌کردن بیشتر بخش خصوصی، نسبت به مذاکرات متعدد جهت جذب پیمانکار اقدام شد که در نتیجه آن موفق شدیم معادن سنگ کریستال و معدن ویهج شماره ۱ و ویهج شماره ۳ را که مدت ۱۰ سال بود غیرفعال بودند و در یک دوره نیز تا مرحله واگذاری پروانه پیش رفتند؛ با روش برون‌سپاری فعال کنیم که گامی بلند در احیای معادن راکد محسوب می‌شود و ضمن توسعه فعالیت‌های شرکت، به پویایی بیشتر مجموعه کمک می‌کند.

مدیر مجتمع معادن قروه در تشریح روند این اقدامات و آثار و نتایج آن اظهار داشت: با پیگیری‌هایی که از مراکز ذی‌ربط به عمل آمد موفق شدیم ظرفیت اسمی (پروانه بهره‌برداری) سنگ کریستال معدن ویهج ۴ را از ۹ هزار تن به ۲۰ هزار تن در سال افزایش دهیم. در همین چارچوب، تناژ سالانه تولید سنگ چینی در معدن باسکول را تا سقف بیش از ۳۰ هزار تن در سال افزایش داده‌ایم که با توجه به تحقق هدف‌گذاری صورت گرفته در زمینه استخراج کریستال و چینی؛ ضمن افزایش ۱۵ درصدی طی شش ماه گذشته، از مرز تولید ۳۵ هزار تن سنگ عبور کرده‌ایم و در آینده نزدیک شاهد آثار مالی مثبت و برکات آن خواهیم بود.

برچسب ها:

پست های مرتبط :

شکستن رکورد تولید و بارگیری معادن قروه

این مجموعه که پس از دوره جدید مدیریتی با همتی مضاعف و توسل به ارواح مطهر شهدا کار جهادی خود را آغاز نمود ، آمار تولید و بارگیری ۶ ساله خود را به رکوردی جدید رسانده است. علاوه بر آن ، یکی از معادن که پیش از این به مدت ۱۸ سال تعطیل و بدون بارگیری بود ، با لطف پروردگار و همت همکاران مجدد به چرخه تولید بازگشت.