توسعه صنایع و معادن کوثر
مدیر معدن ازنا در گفت‌وگو با پایگاه خبری گروه معادن کوثر از توسعه فعالیت کارگاه‌های معدنی جدید و افزایش 300 درصدی درآمد این معدن در سال مالی پیشرو خبر داد

مدیر معدن ازنا در گفت‌وگو با پایگاه خبری گروه معادن کوثر از توسعه فعالیت کارگاه‌های معدنی جدید و افزایش ۳۰۰ درصدی درآمد این معدن در سال مالی پیشرو خبر داد

به گزارش روابط عمومی گروه معادن کوثر، محمد شریف واقفی مدیر معدن ازنا با اشاره به سیاست اصلی شرکت در زمینه فعال‌نمودن کارگاه‌های معدنی از طریق برون‌سپاری اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۲۰ پیمانکار در مجتمع معادن ازنا فعالیت دارند و به همین میزان کارگاه معدنی فعال وجود دارد و مجموعاً سنگ‌هایی در سطوح مختلف کیفی تولید و پیش‌بینی می‌شود ادامه روند فعلی این واحد معدنی را در زمره واحدهای معدنی ممتاز کشور قرار دهد.

وی اضافه کرد: طی سه ماهه اخیر سه کارگاه جدید به مجموعه کارگاه‌های این معدن اضافـه گردیده که پیش‌بینی می‌شود در سال مالی ۹۸-۹۹ از سه کارگاه اخیر درآمدی در حدود ۱۱۰ میلیارد ریال حاصل گردد.

مدیر این واحد معدنی در ادامه با تأکید بر اینکه برای افزایش سطح درآمدها تنها به افزایش میزان تولید اکتفا نکرده‌ایم؛ بلکه تلاش کرده‌ایم هم‌زمان با کاهش هزینه با کشف قیمت مناسب، سطح درآمدی را تا ۳۰۰ درصد افزایش و در مواردی از منابع راکد نیز درآمدزایی کنیم، افزود: با توجه به بررسی‌هایی که با همکاری معاونت فنی و بهره‌برداری گروه معادن کوثر صورت گرفت، موفق شدیم منابع درآمدی جدیدی شناسایی کنیم. به‌عنوان یک نمونه در حال حاضر باطله ناشی از آماده‌سازی بخشی از کارگاه‌های معدنی که در گذشته بصورت مجانی در اختیار پیمانکار قرار می‌گرفت نیز طبق مذاکرات و توافقی که با پیمانکار صورت گرفته با قیمت مناسبی به فروش می‌رسد که از این محل سالانه سودی در حدود ۱۵ میلیارد ریال نصیب این مجموعه می‌گردد.

شریف واقفی در پایان با اشاره به حجم تولید و استخراج سنگ در معادن ازنا اظهار داشت در ۱۰ماهه سال مالی ۹۸-۹۷ موفق شده‌ایم میزان تولید سنگ را به ۹۵،۷۰۰ تن برسانیم. درآمد حاصل از تناژ فوق در این مدت ۴۶ میلیارد ریال می‌باشد که به دلیل افزایش در نرخ قراردادها در چهار ماه اخیر، در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل ۱۹۳ درصد رشد داشته است. لازم به توضیح است درآمد این مجموعه تا پایان سال مالی ۹۸- ۹۷ با افزایش ۲۰ میلیارد ریالی به مبلغ ۶۶ میلیارد ریال خواهد رسید که در مقایسه با سال مالی قبل افزایشی معادل ۳۰۰ درصد خواهد داشت. وی با ابراز اینکه تمام تلاش ما این است دین خود را به خانواده معظم و معزز شهدا و ایثارگران ادا کنیم ابراز امیدواری کرد با عنایت به سیاست‌های جدید گروه معادن کوثر در فعال‌سازی حوزه بازرگانی داخلی و خارجی و جایگزین نمودن فروش سنگ به‌جای فروش رویالیته انشا الله در آینده نزدیک شاهد بهره‌مندی بیشتر از منافع حاصله از فعالیت‌های این معدن می‌باشیم.

برچسب ها:

پست های مرتبط :

شکستن رکورد تولید و بارگیری معادن قروه

این مجموعه که پس از دوره جدید مدیریتی با همتی مضاعف و توسل به ارواح مطهر شهدا کار جهادی خود را آغاز نمود ، آمار تولید و بارگیری ۶ ساله خود را به رکوردی جدید رسانده است. علاوه بر آن ، یکی از معادن که پیش از این به مدت ۱۸ سال تعطیل و بدون بارگیری بود ، با لطف پروردگار و همت همکاران مجدد به چرخه تولید بازگشت.