توسعه صنایع و معادن کوثر
پیام تبریک مدیرعامل گروه معادن کوثر به مناسبت روز صنعت و معدن

پیام تبریک مدیرعامل گروه معادن کوثر به مناسبت روز صنعت و معدن

مهدی آل ابراهیم مدیرعامل گروه معادن کوثر ضمن گرامیداشت روز صنعت و معدن این روز را فرصت مناسبی برای پرداختن به مهم‌ترین آلترناتیو محرکه اقتصاد بدون نفت دانست و گفت: با توجه به سهم معدن و صنایع معدنی در اشتغال‌زایی، تولید و صادرات و بالطبع در اقتصاد، تنها راه مقابله با اقتصاد نفت محور و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به معدن و صنایع معدنی است.
همان‌طور که رهبر معظم انقلاب پرهیز از خام‌فروشی و جایگزینی معدن به‌جای نفت را تأکید فرمودند با عزمی راسخ و اراده‌ای جهادی جهت دست یابی به افق‌های سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ کشور و تحقق شعار جهش تولید در مجموعه گروه معادن کوثر تلاش کردیم تا علاوه بر افزایش ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های جدید و استفاده بهینه از ذخایر و منابع موجود در بخش معادن سنگ تزئینی و کمک و همیاری به صنعت پودر میکرونیزه، با ورود به عرصه اکتشاف در ۵ پهنه استان‌های اصفهان، کرمان، خراسان جنوبی، اردبیل، و کهگیلویه و بویراحمد و ثبت اولیه ۴۷ محدوده، موفق به اخذ پروانه اکتشاف در ۱۷ محدوده پر پتانسیل در حوزه پلی متال گشتیم. با عنایت به اهداف سند چشم‌انداز در حوزه فلزات اساسی مانند فولاد و محصولات فولادی، مس، آلومینیوم و نیاز این صنایع به تأمین مواد اولیه معدن به‌ویژه در صنعت فولاد و آلومینیوم و همچنین فلزات گران‌بها مانند طلا، این گروه از سال ۱۳۹۸ با تبیین نقشه راه و برنامه جامع راهبردی در حوزه اکتشاف جهت تسریع در دستیابی به اهداف برنامه و چابک‌سازی، اقدام به مشارکت جدی با بخش خصوصی در حوزه‌های فولاد، طلا و مس نموده است. قطعاً” با استفاده از توانمندی‌های بخش دولتی در کنار چابکی و قدرت اجرایی بخش خصوصی، امکان اصلاح و ارتقا اقتصاد کشور در شرایط تحریم فراهم خواهد آمد. در نهایت وی با آرزوی توفیق و تحقق اقتصاد بدون نفت و جایگزینی سایر صنایع به‌ویژه معدن و صنایع معدنی، روز صنعت و معدن را به تمام معدن‌کاران و صنعتگران حوزه معدنی تبریک گفتند.

برچسب ها:

پست های مرتبط :

شکستن رکورد تولید و بارگیری معادن قروه

این مجموعه که پس از دوره جدید مدیریتی با همتی مضاعف و توسل به ارواح مطهر شهدا کار جهادی خود را آغاز نمود ، آمار تولید و بارگیری ۶ ساله خود را به رکوردی جدید رسانده است. علاوه بر آن ، یکی از معادن که پیش از این به مدت ۱۸ سال تعطیل و بدون بارگیری بود ، با لطف پروردگار و همت همکاران مجدد به چرخه تولید بازگشت.