توسعه صنایع و معادن کوثر

گزارش پایداری

گزارش پایداری شرکتی:

گزارش وضعیت مصرف انرژی در شرکت (شامل تمهیدات انجام شده در زمینه صرفه‌جویی انرژی):

مدیریت تخصیص سوخت به ماشین آلات شرکت متناسب با نوع و نحوه فعالیت آن ها که باعث کاهش ۲۵ درصدی مصرف سوخت در معادن گردیده است.

همچنین با استفاده از روش های نوآورانه جهت افزایش درصد کوپ دهی معادن و افزایش بهره وری تولید میزان مصرف سوخت، آب، برق و تجهیزات مصرفی کاهش یافته است.

گزارش عملکرد زیست محیطی شرکت در سال مالی مورد گزارش و پیش‌بینی روند آتی آن:
از آنجایی که یکی از مهم ترین موضوعات در صنایع معدنی، موضوع استخراج می باشد، اولین و کم هزینه ترین روش، استفاده از مدل های انفجاری می باشد. شرکت به منظور رعایت الزامات زیست محیطی در حال حاضر از تکنولوژی سیم برش استفاده می نماید. در ادامه این روند می توان مشاهده کرد که دستگاه های برش تا پیش از این از کمپرسورهای با منبع تغذیه سوخت های فسیلی راه اندازی می شده که با اقدامات و پیگیریهای لازم و همکاری با شرکت های توزیع برق استان ها این منابع انرژی مصرفی به برق تغییر یافته است.

از دیگر مصادیق کاربرد فناوری در سازمان می توان به مجهز بودن کارخانه بتلند به ماشین آلات روز دنیا که نتایج مطلوبی در صرفه جویی انرژی و مصرف آب ( به یک سوم میانگین مصرف صنایع مشابه) بدست آمده است.

به منظور جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست در معادن توسط ضایعات و باطله های حاصل از عملیات استخراج در معادن شرکت اقدام به عقد قرارداد با پیمانکاران جهت تولید محصولات دانه بندی شده کربنات کلسیم از محل سنگهای با وزن پایین و باطله که کاربردی در صنعت ساختمان ندارد نموده است.

پیامدهای حاصل از فعالیت شرکتها (پیامدهای تخریب زیست محیطی):

آلوده کردن چشمه های محلی به دلیل وجود کربنات کلسیم در محصولات استخراجی.
آلودگی هوا که ناشی از گرد و غبار ناشی از معدن کاری می باشد.

آلودگی های صوتی ناشی از فعالیت های معدنی.

تشریح اقدامات انجام شده در خصوص رعایت قوانین و مقررات حاکم بر تاثیرات زیست محیطی فعالیت شرکت به خصوص در حوزه پسماندها، منابع آب و آلودگی هوا:

الزام قراردادی پیمانکاران به رعایت نحوه فعالیت بر اساس استانداردها، قوانین، و مقررات زیست محیطی کشور از جمله ضوابط زیست محیطی فعالیت های معدنی شماره ۵۱۳۹ت ۲۹۳۷۶ مورخ ۰۳/۰۲/۱۳۸۴ سازمان محیط زیست.

متعهد ساختن قراردادی پیمانکاران دانه بندی تا به صورت دوره ای نسبت به اندازه گیری و پایش عوامل زیست محیطی (از جمله آلودگی هوا، آلودگی صوتی، گرد وغبار و ….) اقدام نمایند.

تفکیک پسماند ها در دفاتر اداری شرکت .

جلوگیری از فعالیت پیمانکار در تراز سطح ایست آبی منطقه به دلیل آلوده کردن چشمه .

در راستای تولید پایدار و صیانت از محیط زیست کارخانه بتلند بر اساس آخرین متد روز دنیا طراحی و عملیاتی شده و موفق به دریافت استانداردهای سه گانه IMS شده است.

مبلغ ۷،۱۹۹ میلیون ریال در جهت فعالیت های اجتماعی و عام المنفعه و مسئولیت های اجتماعی، و به منظور ایجاد روحیه شور و نشاط در منطقه هزینه شده است که عمده آن شامل، اقدام به مشارکت در ساخت بخشی از سالن ورزشی در محل روستای قصلان که مراحل دیوارکشی و ساخت آن در حال اتمام است و همچنین اقدام به پرداخت هزینه جهت کمک به کاروان راهیان نور استان کردستان، ساخت تندیس شهیده فاطمه اسدی در شهرستان قروه و همچنین در اختیار گذاشتن ماشین آلات شرکت جهت ساخت و مرمت جاده های روستایی دریژان ازنا واقع در خرم آباد می باشد.

آثار مالیاتی شامل جریمه، معافیت، تشویق و …:

شرکت بابت جرایم دیرکرد در پرداخت و تقسیط مالیات عملکرد سال ۱۴۰۰ مبلغ ۳ میلیارد ریال بخشودگی اخذ نموده است و بابت مالیات عملکرد سال ۱۴۰۱ طی اظهار نامه تنظیمی در فروردین ۱۴۰۲ تخفیف نرخ مالیاتی ابلاغی در بودجه ۱۴۰۱ و همچنین و معافیت مالیاتی ۱۰ دردصدی شرکتهای پذیرفته شده در بورس را اعمال نموده است.

گزارش عملکرد شرکت در رابطه با افزایش سطح رفاهی، بهداشتی و آموزشی کارکنان:

با توجه به نقش موثر سرمایه انسانی شرکت جهت پیشبرد اهداف تعریف شده و لزوم توجه به بنیاد های خانواده، نسبت به ارائه بسته های معیشتی کارکنان، برگزاری جلسات کمیته جبران خدمات به منظور تخصیص مزایای نقدی و غیرنقدی مصوب در آئین نامه های اداری شرکت و همچنین به روز رسانی آئین نامه های اداری شرکت اقدام گردید. همچنین تمرکز بر ارائه خدمات بیمه ای به صورت برخط و توسعه گستره حفاظتی بیمه ای با بهره مندی از بیمه نامه های تکمیلی، مسئولیت مدنی و عمر و حادثه، تلاش شده تا رضایتمندی کارکنان ایجاد شود.

برنامه شرکت جهت حذف تلفات نیروی انسانی:
بازدید و سرویس مستمر خودروهای در اختیار واحد نقلیه به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی آتی و الزام مدیران، مهندسان و کارکنان معدن بر استفاده از کلیه ابزارهای حفاظتی در زمان حضور در معادن از جمله اقدامات لازم برای حفاظت فیزیکی از نیروی انسانی شرکت می باشد.

 

آخرین اخبار و رویدادها